Gotowanie prosto, szybko i bez zbędnego bałaganu wydaje się być niemożliwe? Nasz przepis na pyszny krem ze szparagów udowodni Ci, że każdy może we własnej kuchni stworzyć prawdziwe cuda na talerzu.
Gotować każdy może. Tak, naprawdę. Owszem, nie każdy jest mistrzem kuchni i potrafi łączyć smaki w wyjątkowe kompozycje. Wszyscy są jednak w stanie, w zaciszu własnej kuchni stworzyć coś dobrego. Wystarczy odpowiedni przepis i trochę chęci. Jeśli jesteś na tej stronie, to można już stwierdzić, że chęci są. Przepis zatem prezentujemy poniżej- jest banalnie prosty!
Kilka słów o zupach
Zupy powinny stale gościć w naszych jadłospisach. Dlaczego? Przede wszystkim są bogate w wiele składników odżywczych, np. potas. Składają się głównie z wody, czyli pozytywnie wpływają na poziom nawodnienia naszego organizmu. Przeważnie są niskokaloryczne, co jest istotne dla osób dbających o linię. Ponadto można je jeść w ramach dowolnego posiłku, bo zupa wcale nie musi być jedynie daniem obiadowym.
Jeśli zastanawiasz się czy zupą można się najeść, odpowiadamy- tak! Spróbuj zrobić krem ze szparagów i przekonaj się sam, jak bardzo jest to sycące danie.

Co będzie Ci potrzebne?
Wróćmy do naszego kremu ze szparagów. Zanim zaczniesz gotowanie, sprawdź czy masz w kuchni podstawowe, potrzebne narzędzia. Spokojnie, jeśli nie masz ich w swojej kuchni, to z pomocą przyjdzie Ci nasz sklep https://emako.pl/.
Przydatne będą:
Składniki na krem ze szparagów:
Na tym etapie musisz zdecydować na ile porcji chcesz przygotować swój krem. W naszym przepisie uwzględniamy składniki na 3-4 porcje. Zatem spokojnie możesz ugotować z nich od razu obiad dla dwojga i lunch do pracy na następny dzień! Wygodne rozwiązanie, prawda?
Przygotuj zatem:
– 0,75 l wody
– 0,5 kg białych szparagów
– 1 ½ łyżeczki masła
– 125 ml płynnej, słodkiej śmietany 30%
– 2 łyżki mąki pszennej
– 2 kromki chleba (może być czerstwy)
– sól, pieprz do smaku
– czosnek granulowany do grzanek
Testowy tekst o tekstyliach.

Przygotowanie:
Obiecaliśmy krem ze szparagów w 15 minut? Więc bierzmy się do pracy!
Zaczynamy od wstawienia do gotowania wody. W międzyczasie myjemy szparagi, obieramy i odcinamy zdrewniałe końcówki. Obierków i końcówek nie wyrzucamy- jeszcze się nam przydadzą!
Każdy szparag kroimy na kilka części. Gotującą się wodę solimy do smaku. Następnie dodajemy do niej masło, obierki oraz odcięte końcówki szparagów. Gotujemy ok 5 minut, po czym wywar odcedzamy. Do tak powstałej bazy wrzucamy szparagi i gotujemy je do miękkości.
W międzyczasie w piekarniku lub na patelni podpiekamy nasze kromki chleba, które wcześniej nacieramy masłem i posypujemy czosnkiem granulowanym. Gdy grzanki będą odpowiednio chrupkie, kroimy je w grubą kostkę.
Zupę blendujemy. Mąkę mieszamy ze śmietaną i dodajemy do gotującej się zupy. Całość doprawiamy do smaku.
Podanie:
Zupę podajemy w miseczce, udekorowaną grzankami. Możemy również odłożyć wcześniej kilka kawałków szparagów i teraz wykorzystać je do przyozdobienia zupy. Ciekawą opcją jest również zrobienie kilku kleksów ze śmietany na gotowym kremie. W naszym sklepie https://emako.pl/ dostępny jest szeroki wybór naczyń, w których przygotowany krem ze szparagów, zaprezentuje się jeszcze bardziej okazale.
Smacznego!
15 minut i pyszny, sycący krem ze szparagów zrobiony. Jak widać, bez problemu i zbędnego bałaganu można w takim czasie przygotować zdrowy posiłek.
Spodobał Ci się przepis? Sprawdź co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy! Tutaj mamy dla Ciebie inne tajne receptury, a także szczyptę porad, dzięki którym zostaniesz szefem swojej kuchni https://blog.emako.pl/category/kuchnia/.
