Tanie meble łazienkowe - jakie wybrać? (4 bestsellery)

Bez względu na metraż Twojej łazienki, miejsca do przechowywania nigdy dość! Odpowiednie zagospodarowanie łazienki jest kluczem do komfortowego korzystania z tej przestrzeni. Najlepiej więc postawić na funkcjonalne i praktyczne rozwiązania. Czy chciałbyś/chciałabyś wybrać meble łazienkowe, które w pełni sprostają Twoim potrzebom, ale nie wiesz, jakie wybrać? W tym artykule omówimy najważniejsze kwestie dotyczące przechowywania przedmiotów w łazience i podpowiemy, jakie tanie meble i akcesoria wybrać.

1. Kosz na pranie

Czy zastanawiałeś/łaś się kiedyś, jak funkcjonalnie zagospodarować łazienkową przestrzeń i jednocześnie utrzymać całe pomieszczenie w czystości? Przechowywanie w łazience wcale nie musi być nudne! Hybryda kosza na pranie z pufą jest tego doskonałym przykładem. Kosz na pranie 2w1 WENKO to mebel, którego wiele osób poszukiwało w myślach i wizualizowało w swojej łazience.

Dodatkowe miejsce siedzące z pewnością znajdzie wiele zastosowań w łazience takich jak: drobny zabieg pielęgnacyjny stóp, nakładanie kremu na ciało, czy też codzienna kosmetyka twarzy. Miękkie siedzisko z pewnością ułatwi każdą z tych czynności. Taka pufa nie zajmie dużo miejsca i może (ale nie musi) zastąpić kosz na pranie. Materiał siedziska ułatwia utrzymanie go w czystości, a żeberkowa konstrukcja z drewna orzechowego nadaje pufie eleganckiego charakteru, który korzystnie wpłynie na całe pomieszczenie. Kosz na pranie 2w1 WENKO jest meblem, który całkowicie odmieni Twoją łazienkę i poprawi komfort jej użytkowania.

Pufa - kosz na pranie WENKO

2. Półki i regały

Łazienka to miejsce, w którym każdy członek rodziny powinien czuć się komfortowo i przytulnie. Ważną rolę w tym przypadku odgrywają szczegóły, takie jak półki lub meble łazienkowe. Na półkach zwykle umieszcza się różnego rodzaju kosmetyki, akcesoria do czyszczenia, ręczniki, pędzle, a także wszelkiego rodzaju przedmioty dekoracyjne. Tanie meble łazienkowe też mogą sprawdzić się jako dobre miejsce do przechowywania drobnych przedmiotów.

Jeśli pozwala na to wielkość łazienki, możesz wybrać duże i wygodne regały. Są one zwykle wysokie i wystarczająco pojemne. Jednak w małej łazience półki narożne będą świetnym rozwiązaniem. Zaoszczędzą one bowiem dużo miejsca, a jednocześnie sprawią, że pobyt w łazience będzie zawsze kojarzył się z wygodą. Przeznaczony do montażu nad pralką regał znakomicie sprawdzi się jako miejsce do przechowywania, dostarczając dodatkowych poziomów, na których będziesz mógł ułożyć kosmetyki, proszki do prania oraz inne akcesoria kąpielowe.

Zaletą tego rozwiązania jest jego niski koszt, łatwy montaż i realne powiększenie strefy przechowywania bez zagracania łazienki. Regał teleskopowy posiada regulację wysokości, zatem z łatwością dostosujemy go do własnych potrzeb i warunków.

Meble łazienkowe Norway WENKO można kompletować. Jeśli zdecydujesz się na zakup omówionej nieco wyżej pufy, z łatwością także dopasujesz do niej odpowiedni regał.

Rodzaje półek łazienkowych:

  • Półki plastikowe - jest to najtańsza opcja. Ponadto są one bardzo lekkie i stosunkowo trwałe.
  • Półki szklane - ostatnio bardzo popularne. Wyglądają one stylowo i elegancko, łatwo i szybko się myją, ale są delikatne i łatwo się psują. Jeśli preferujesz szklaną półkę, lepiej wybrać szkło hartowane - jest znacznie mocniejsze niż zwykłe.
  • Półki metalowe - nie są one tanie, wyglądają jednak dość reprezentacyjnie.
  • Półki drewniane - najmniej popularne w łazience, ponieważ drewno nie toleruje wilgoci. Jeśli chcesz zainstalować drewnianą półkę, ważne jest, aby zapewnić dobrą wentylację w pomieszczeniu.
  • Półki teleskopowe - stały się dość popularne wśród współczesnych konsumentów, ponieważ słyną one ze wszechstronności i łatwości instalacji.
Regał łazienkowy WENKO

3. Wózek łazienkowy

Wózek łazienkowy to innymi słowy regał na kółkach. Praktyczny i niewielki, rozwiązuje on kilka problemów jednocześnie. Taki mebel umożliwia uzyskanie dodatkowego miejsca do przechowywania w łazience, w dodatku oferując mobilność dzięki kółkom. Jeśli poszukujesz uniwersalnego rozwiązania, które pozwoli na szereg różnych zastosowań, wybierz wózek łazienkowy.

wnętrze łazienki

4. Szafki

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pomogą Ci we właściwym zorganizowaniu przedmiotów trzymanych w łazience. Jeśli z jakichś powodów idea wózka pod umywalką Cię nie przekonuje, przestrzeń tę możesz uzupełnić odpowiednio dobraną szafką z półkami, którą zabudujesz wolną przestrzeń. Minusem tego wariantu w przypadku mebli drewnianych (i drewnopodobnych) może być ich wrażliwość na zalanie. Awaria kolanka odpływu nie jest historią z kategorii rzadkich, a codzienna eksploatacja i zdarzenia losowe mogą w niedługiej perspektywie pogorszyć kondycję mebla. Decydując się na szafkę do zabudowy umywalki, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego jest ona wykonana.

Bezpiecznym i praktycznym wyborem będzie wisząca szafka z lustrem. W zależności od potrzeb i warunków może to być niewielka szafka apteczna bądź większa, dwuskrzydłowa szafka na drobne przedmioty (golarki, kremy, pasty, szczoteczki). Zaletą mebli wiszących jest wykorzystanie przestrzeni, która bez tego pozostałaby wolna. Bez konieczności ograniczania sobie swobody ruchu w łazience zyskujemy kolejne schowki i półki.